SPK SINAVI SORULARI

Sitede Arama Yap!

iletişim Bilgileri

Adresimiz :
Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad. Ekinoks Residence, Beylikdüzü - istanbul
Telefon : +90 212 873 90 00
Faks : +90 212 873 96 65

         

Sipariş Telefonları:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 
SETLERiMiZ
 

SPK SINAVI SORULARI

Spk'da Sınav ve Soruları

 

Spk lisanslama sınavında adayın girdiği modül ile ilgili sorular sorulmaktadır. Her modüldeki konular farklıdır.

Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) sınavlarının (Spk Sınavı)  genel amacı, sermaye piyasası alanında ihtisas personeli, yönetici, türev araçlar personeli, değerleme uzmanı, kredi derecelendirme uzmanı ve kurumsal yönetim derecelendirme uzmanı olarak çalışanların mesleki yeterliliklerini, bilgi ve tecrübelerini gösterir lisans belgesinin verilmesidir. Kurul tarafından düzenlenen lisanslama sınavları aksine bir karar alınmadıkça her yıl Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında yapılmaktadır.

 

Sınava Girerken Yanımızda Bulundurulması Gereken Belgeler Nelerdir?
Sınava Giriş Belgesi (internetten döküm olarak alınacaktır) Nüfus c
üzdanı, sürücü belgesi veya pasaport yumuşak uçlu iki siyah kurşun kalem, leke bırakmayan iyi silen bir silgi ve kalem açacağı

Sınav Sonucu Nasıl Bildirilecek?
Sınav sonuçlarının hangi tarihten itibaren açıklanacağı Sınava Giriş Belgelerinde belirtilir. Adaylar belirtilen tarihlerde TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girmek suretiyle spk'nın internet adresinden sınav sonuçlarına ulaşabilir ve internet üzerinden döküm alabilirler.

!! Adayların notlarının yer aldığı Sınav Sonuç Belgesi ayrıca adreslerine gönderilmez.
!! Sınav Sonuç Belgeleri Lisans Belgesi yerine geçmez. Aday lisans alma aşamasındaki koşulları sağlamadıkça sınavda başarılı olsa bile bu belge ile lisans gerektiren görev alanlarında çalışmaya yetkili değildir.

Sınav Sonuçlarına Göre Başarılı sayılmam İçin Kaç Almam Lazım?
Sınavlarda başarılı sayılmak için her modülden alınan notun en az 60 ve aritmetik ortalamanın en az 70 olması zorunludur.