SPK KREDİ DERECELENDİRME

Sitede Arama Yap!

iletişim Bilgileri

Adresimiz :
Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad. Ekinoks Residence, Beylikdüzü - istanbul
Telefon : +90 212 873 90 00
Faks : +90 212 873 96 65

         

Sipariş Telefonları:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 
SETLERiMiZ
 

SPK KREDİ DERECELENDİRME

 

SPK Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Sınavına Girebilecek Kişiler

2009 yılı sonu itibariyle ülkemizde 4 yerel, 5 yabancı menşeili derecelendirme kuruluşu faaliyet göstermektedir. Kredi derecelendirme kuruluşlarında görev yapmak istiyorsanız veya halihazırda kredi kuruluşu çalışanı olarak görev yapıyorsanız “Kredi Derecelendirme Uzmanlığı” sınavına girmeniz gerekmektedir.

Aklınızda bulunması gereken husus, lisans belgesi teslim alınmasının tecrübe şartına bağlanmış olmasıdır. Kredi derecelendirme lisans belgesini teslim almayı düşündüğünüzde TSPAKB, 3 yıllık tecrübe şartını sağladığınızı kontrol edecek olup, tecrübe şartını sağlayamayanlar sınavları geçmiş olsalar dahi belgeyi teslim alamayacaktır.
 
 
Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı Modülleri
Kredi Derecelendirme Uzmanlığı lisansını almak isteyen kişiler, Türev Araçlar Lisansı sınavı modüllerinden Genel Ekonomi ve Mali Analiz başlığından, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı sınavıyla ortak olarak düzenlenen Sermaye Piyasası Hukuku ve Anonim Şirketler Hukuku başlığından başarılı olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, Kredi Derecelendirmesi ve Finans ve ayrıca Muhasebe ve Finansal Raporlama başlıklı modül sınavlarından başarılı olarak 70 puan üzerinde ortalama tutturması gerekmektedir.

Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Modülleri
1- Genel Ekonomi ve Mali Analiz,
2- Sermaye Piyasası Hukuku ve Anonim Şirketler Hukuku,
3- Kredi Derecelendirmesi ve Finans,
4- Muhasebe ve Finansal Raporlama